Zpět na otázky

most-important-title

zpět do kategorií
Drůbež a vajíčka

Veškeré naše kuřecí výrobky obsahují vysoce kvalitní drůbeží maso. To pochází z farem na území Evropské unie a částečně i Brazílie. Masové plátky se skládají z hrubě mletých prsou nebo stehen bez kůží. Všechno použité maso je pečlivě vykostěné a rozhodně neobsahuje žádné chrupavky ani jiné části kuřat. Rozhodně také nepoužíváme strojně oddělené maso.

Naši dodavatelé kuřecího jsou povinni dodržovat přísná kritéria. Abychom jich dosáhli, podnikáme řadu iniciativ včetně Programu nezávadnosti zemědělských produktů (McDonald’s Agricultural Assurance Programme). V rámci něho se farmy musí řídit zásadami udržitelného rozvoje, které jsou rozpracovány ve třech oblastech: ekonomika, etika a ochrana životního prostředí. Díky němu můžeme mimo jiné kontrolovat kvalitu a bezpečnost našich výrobků.

Tyto požadavky se týkají i životního prostředí a podmínek chovu zvířat.

U chovů drůbeže se věnuje veliká pozornosti i složení a kvalitě krmiva. Co v krmivu ovšem nenajdete, jsou antibiotika, hormony ani jiné zakázané složky.

Pro naše snídaně používáme pouze čerstvá vajíčka z České republiky. Slepice nežijí v klecích, ale jsou chované v zastřešených halách na podestýlce. Jejich dodavatelé musí splňovat náročné požadavky programu Animal Welfare (ocharana zvířat) , který zvířatům zaručuje dobrou životní úroveň a další podmínky stanovené společností McDonald’s .

Všechny vajíčkové muffiny či wrapy a míchaná vajíčka připravujeme až na místě z pravých čerstvých vajec, tedy bez použití melanže.